Arhiv 07 May 2008
Objavljeno 07.05.2008
V jutru

Tavali sva v temi. Iskali sva jutro. Ne vem ali je bila dolga noč ali pa jutro. Glasovi so telo stiskali. Zdelo se mi je, da se bova odpeljali domov. Zdelo se mi je, da potujeva po planetu, ki nima imena. Si končno dobila občutek, ko greš v mene in okusiš več kot pa samo mojo vrhnjo plast. Dovolim ti. Edini v tem letu.
Zbudila sem noč . Za to jutro. Vem, da te boli, ko ne izrečeš tudi besede. Vem, da izoblikuješ svoj poseben ton, ko mi skrivaš svojo bolečino. Vem, da v sebi nosiš zavito darilo. Tisto - z velikim pričakovanji. Čeprav sem jaz tista, ki noče ničesar več pričakovati.
Čeprav si ti tista, ki vdihne zrak, ko ne moreš spregovoriti o poljubih. Čeprav sem jaz tista, ko zaprem oči...
Slišim tvoj glas...tvoje dihanje..okus tvojih poljubov..
..čeprav sem jaz tista, ki občutim ugodje tvojih vzdihov..čeprav sem jaz tista, ki priznam, da sem želela izpiti tvoje poljube..DA sem želela sleči tvoje telo in te obleči v besede...Tvoje. Izgovorjene v tišini. V krikih.
Vem, da je bilo že boljše. Vem, da nisva bili vedno zaskrbljeni. Vem, da vsak odlomek življenja nas spremeni. Mogoče nisva za skupaj. Vpele sva se v življenje ena druge.
Lahko ustavim tvoje nočno kričanje. Lahko zmraziš moj pogled. Lahko pa tudi otopliš. Vendar najbolj zapleteno sporočilo - najdeš sama v sebi.
Tako težko se je ljubiti s teboj. Tako težko je »iztiriti«. Pustila sem odprta vrata za tebe. Zdaj enkrat drviš proti meni in v naslednjem trenutku »treskaš« z vrati. Potem se smeješ. Želiš znova. V mesecu moje hladnosti mi skušaš pojasniti, da nisi pozabila na jezo. Potem zopet prideva preblizu ena drugi. Zožijo se najini pogledi. Omehčava se in nehava metati obleke v kovček.
Včasih si dovoliva, da naju odnese. Nikoli se »zadnjič« ne objemava. Nikoli ne priznava veliko napako. Kot par nisva čudoviti.
Sva mar v odnosu?
Potem molčim jaz.
Na gladini jezera se voziva s čolni. Zmedeno treščiva ena v drugo. Takrat, ko je najbolj mrzlo. Ti nočeš kave. Jaz pa ne izgubljene knjige.
Ko se bo naredila največja škoda v življenju - takrat bo najmanj premišljevanja. Razumeš?
