Arhiv November 2009
Objavljeno 03.11.2009
Jesensko kolesarjenje do NOVE GORICE
Zjutraj je bila ura 8:30 ko sem krenil iz Postojne. Temperatura je bila 3°C, zato sem se toplo oblekel.
Po dolgem času sem se spet spustil po Rebrnicah. Cesta je res v slabem stanju, in ker nisem tvegal predrtja gume sem si privoščil bolj turistični spust. Pri spustu pa sem srečal le dva avtomobila. Prometa ni bilo. V Podnanosu pa je na opozorilni tabli za veter pisalo da piha 77km/h. In res na ravnini je pihalo v sunkih in me odnašalo proti sredini ceste. Pred Vipavo sem zavil na Kras in problemov z vetrom ni bilo več. Po stranski neprometni cesti sem kmalu prišel v Štanjel.
Od tu pa se je začel spust proti Novi Gorici, mimo dreves bogatimi s kakiji. Zadnji kilometri pred Novo Gorico pa so prinesli tudi nekaj več prometa.


Tu se je tudi že precej ogrelo. Bilo je okrog 17°C. Zato sem se temu primerno slekel. in Nadaljeval proti Ajdovščini
Čeprav je bila temperatura tudi v Vipavski dolini okrog 17°C, pa je spet pihal bočni veter v sunkih, le da me je tokrat zanašal ven iz cestišča.
Sledil je še vzpon po Rebernicah. Spet skoraj nič prometa. Na začetku je bila temperatura še 14°C v zadnjem ovinku pred Razdrtim pa je že zapihal hladni veter in temperatura je padla na 7°C.

.